Úvod / Objevit & Užít si / Zima / Běžecké lyžování

Krkonošská lyžařská magistrála

Krkonošská magistrála, ikonický zimní ráj pro běžkaře, představuje vrchol zimní turistiky v srdci Krkonoš. Rozprostírající se na úctyhodných 71 kilometrech, magistrála spojuje západní a východní konce tohoto pohoří, od Harrachova až po Žacléř, a nabízí nejen náročné úseky pro zkušené běžkaře, ale i přívětivější části pro ty, kdo se teprve s běžkováním seznamují.

Celou trasu značí červená, což usnadňuje orientaci v této rozlehlé běžkařské síti, která je rozdělena do několika etap. Každý úsek magistrály vypráví vlastní příběh a nabízí unikátní výhledy na krásy Krkonoš, od zasněžených údolí po majestátné vrcholky hor.

Klíčové body trasy →

Harrachov (665 m n.m.)

Vstupní brána krkonošské magistrály, známá svými skokanskými můstky.

řeka Mumlava

Nabízí idylické výhledy, obzvláště u Mumlavského vodopádu.

Krakonošova snídaně (1 052 m n.m.)

Oblíbené odpočinkové místo s krásnými výhledy.

Vosecká bouda (1 250 m n.m.)

Ideální pro krátkou zastávku a občerstvení.

Vrbatova bouda (1 400 m n.m.) a Horní Mísečky

Ikonická bouda Krkonoš spojená s příběhem Hanče a Vrbaty.

Špindlerův Mlýn (710 m n.m.)

Hlavní lyžařské a turistické středisko regionu.

Pec pod Sněžkou (769 m n.m.)

Populární lyžařské centrum s přístupem k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.

Horní Maršov

Klidné městečko na úpatí východních Krkonoš.

Žacléř (612 m n.m.)

Nejvýchodnější výběžek Krkonoš, pohoří Rýchory a tajuplný Dvorský les.

Trasa nabízí rozmanité terény, od náročného stoupání po příjemné sjezdy, které potěší srdce každého lyžaře. Ať už se rozhodnete prozkoumat celou magistrálu nebo si vyberete jednu z jejích částí, zaručeně obohatí vaši zimní sezónu nezapomenutelnými zážitky.

Při plánování výletu nezapomeňte zkontrolovat aktuální sněhové podmínky a doporučení. Jestli už jste zkušený běžkař nebo teprve objevujete kouzlo běžkování, tato páteřní trasa je připravena vám nabídnout nejlepší z možných zimních dobrodružství.