Krátký výlet Údolím Bílého Labe

Rádi chodíte do přírody, ale nechtějí se vám chodit dlouhé túry? Špindlerův Mlýn a jeho okolí nabízí řadu možností, jak si užít krásy přírody bez potřeby dlouhodobého plánování nebo náročné fyzické přípravy. Jedním z těchto tipů je výlet údolím Bílého Labe, který kombinuje pohodlnou procházku s nezapomenutelnými výhledy a přírodními krásami.

Náš tip: Nezapomeňte navštívit naučnou stezku Čertova strouha, která je umístěna podél trasy a nabízí zajímavé informace o místní flóře, fauně a geologii. Tento výlet je vhodný pro všechny věkové kategorie a nabízí jedinečnou kombinaci odpočinku, vzdělávání a tělesné aktivity v nádherném prostředí Krkonoš.

Start u bílého mostu v centru Špindlerova Mlýna

Začněte vaši procházku v srdci Špindlerova Mlýna a vydejte se proti proudu řeky Labe.

Protiproudem řeky k srubu KRNAPu a restauraci Myslivna

Užijte si klidnou procházku podél řeky až k srubu Krkonošského národního parku. Pár kroků dál se nachází soutok řek Bílé Labe a Labe u restaurace Myslivna, která může být krátkou zastávkou na cestě.

Dívčí lávky a Weberova cesta

Dívčí lávky jsou v zimě konečnou stanicí sáňkařské dráhy a po křížící asfaltové cestě vyváží městský autobus celoročně turisty ke Špindlerově boudě. Modře značená cesta neboli Weberova cesta, vás provede Údolím Bílého Labe.

Bouda U Bílého Labe
Zastavte se u této horské boudy pro oběd nebo svačinu uprostřed krásné přírody. Bouda u Bílého Labe je celoročně otevřena a nachází se na rozcestí čtyř turistických tras. Z tohoto bodu tak můžete dojít dál po modré k Luční boudě, po žluté Hollmanově cestě na Špindlerovu boudu, nebo zpět do Špindlerova Mlýna.

Dřevařská cesta k Biskupské vyhlídce

Po odpočinku u boudy se vydejte Dřevařskou cestou k Biskupské vyhlídce, která nabízí nádherné výhledy na okolí.

Návrat do centra Špindlerova Mlýna

Z vyhlídky se vracíte zpět do centra města, kde vaše procházka končí.