Hřebenová túra | Špindlerův Mlýn - Horní Mísečky - Žalý a zpět

Jednodenní hřebenová túra ze Špindlerova Mlýna přes Horní Mísečky až na rozhlednu Žalý a zpět. Tato náročnější, 24km dlouhá trasa vás povede přes idylické lesní cesty Žalského hřbetu, útesy s úchvatnými výhledy a malebná horská sedla.

Start: Turistické informační centrum Špindlerův Mlýn

Vydejte se z centra města, Bílý most, od turistického rozcestníku po červené turistické značce směr Horní Mísečky, rozběžiště - bufet Stopa.

Harrachova skála (1 035 m n.m.), vyhlídka

Od běžeckého areálu, bufet Stopa, vystoupáte k Harrachově skále. Vyhlídka na Harrachově skále skýtá úchvatný výhled na město Špindlerův Mlýn a okolní hřebeny.

Výstup na Černou skálu (1039m n.m.) a Šeřín

Z Harrachovy skály pokračujte po červené (Bucharova cesta) k Černé skále (1039m n.m.), nejvyššímu bodu trasy, a dále na vrchol Šeřín (1027m n.m.).

Rozhledna Žalý

Po sestupu z Šeřína pokračujte přes rozcestí Rovinka dále po červené až k Rozhledně Žalý. Tato 18m vysoká kamenná rozhledna stojí na vrcholu Předního Žalého (1019m .n.m.) a nabízí úchvatné výhledy na Krkonoše i do Podkrkonoší. Patří mezi nejkrásnější rozhledny Česka. Občerstvit a odpočinout si můžete před návratem přímo pod rozhlednou v Horské boudě Žalý.

Návrat do Špindlerova Mlýna

Z rozhledny na rozestí Rovinka se vraťte stejnou cestou (po červené). Z Rovinek pak pokračujte po zelené turistické trase přes údolí Labská až do centra Špindlerova Mlýna, kde vaše túra končí.