Hřebenová túra | Špindlerova Mlýna - Lanovka Medvědín - Pramen Labe

Na trase dlouhé 14 km navštivte jedny z TOP přírodních památek zajímavostí. V rámci jedné trasy navštívíte Pančavský a Labský vodopád, Labskou boudu, pramen Labe a to vše na vrcholku hor s překrásnými výhledy do okolí. Cesta je plná nejen krás přírody ale i poutavých příběhů, které dnes připomíná pomník Hanče a Vrbaty nebo řopíky, které měly sloužit jako obranná linie Česka.

Start ve Špindlerově Mlýně (720 m n.m.)

Cesta z města, od Bílého mostu, proti proudu Labe k lanové dráze Medvědín, lanovkou na Medvědín.

Lanová dráha Medvědín (1 235 m n.m.) - Vrbatova bouda

Z horní stanice lanovky trasa vede přes rašelinišťové chodníky, Šmídovu vyhlídku k Vrbatově boudě (1 413 m n.m.).

Vrbatova bouda - Pančavský vodopád

Od Vrbatovy boudy pokračujte k nejvyššímu vodopádu v ČR, Pančavskému vodopádu (délka 148 m).

Labská bouda (1 300 m n.m.) - Pramen Labe

Prozkoumejte okolí Labské boudy , Labského vodopádu (35 m) a dojděte k Prameni Labe (1 382 m n.m.).

Návrat do Špindlerova Mlýna

Trasa vede zpět přes Mohylu Hanče a Vrbaty, rozcestí U Čtyř pánů, a lanovkou zpět do centra města.