Cesta ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Ve Špindlerově Mlýně nemusíte chodit daleko, abyste se ocitli v lese!
Vychutnejte si příjemnou procházku podél divoké horské říčky Bílé Labe, která si své koryto vymodelovala romantickým údolím Bílé Labe. Tady se určitě nudit nebude, hluboké tůňky, vodní peřejovité kaskády, schodovité vodopády či jen tak pozorování vodní hladiny z velkých vyhřátých skalních ploten. Cesta údolím vede po asfaltovém povrchu a je vhodná pro rodinné výlet, seniory či návštěvníky s invalidními vozíky.
Start u bílého obloukového mostu

Vydejte se z centra Špindlerova Mlýna proti toku řeky Labe.

Kolem adrenalinového parku

Projdete městskou promenádou k adrenalinovému parku, kde můžete obdivovat odvážlivce nebo vše vyzkoušet na vlastní kůži, až kolem lanové dráhy Medvědín.

Srub správy KRNAP a restaurace Myslivna

Od lanové dráhy stále kopírujete řeku a pomalu přicházíte ke srubu Správy Krkonošského národního parku. Zde odbočíte vpravo, projděte přes soutok řek Labe a Bílého Labe, minete restauraci Myslivna, místo k posezení s možností vychutnat si výhled a šumění vody, a dorazíte k Dívčím lávkám.

Dívčí lávky a Weberova cesta

Od turistického rozcestníku Dívčí lávky vás cesta dále ponouká pokračovat a objevovat krásy a harmonii údolí.

Bouda U Bílého Labe a návrat
Projdete-li celé údolí, na konci se před vámi ukáže Bouda Bílé Labe, která zve k příjemnému posezení.
Pro návrat zpět do města se vracíte opět po modré značce, Weberova cesta.
  • adrenalinový park
  • Srub pod Medvědínem, kouzelné posezení u řeky
  • restaurace Myslivna
  • Dívčí lávky, zastávka autobusu