Hřebenová túra | Špindlerova Bouda - Sněžné jámy - Špindlerův Mlýn

Tato hřebenová túra klikatící se po česko-poslké hranici v délce 17 km vám nabídne dechberoucí výhledy, krásu krkonošské přírody i možnost zastavit se na některé z horských bud.

Start ve Špindlerově Mlýně, přesun autobusem na Špindlerovu Boudu (1 198 m n.m.)

Ze zastávek v centru města se vydejte autobusem na Špindlerovu boudu.

Trasa autobusu: Labská Nico, Parkoviště P1 - přehrada, Parkoviště P2 - Hromovka, Sv. Petr, Zotavovna Grand, Dívčí lávky, Medvědí koleno, Davidovy boudy (zastávka 1km pod Davidovými boudami), dolní a horní Jelení boudy, Malý Šišák, Špindlerova bouda

Špindlerova Bouda až Petrova bouda

Přechod po známé cestě česko-polského přátelství.

Červeně značená turistická trasa kopíruje česko-polskou hranici a vede 28 km od Tvarožníku až po Pomezní boudy. Narozdíl od polské části Krkonoš, kde je vstup do Národního parku zpoplatněn, se na cestu česko-polského přátelství poplatek nevztahuje.

Dívčí kameny (1 413 m n.m.) až Mužské kameny

Hned za Petrovou boudou vás čeká stoupání k Dívčím a Mužským kamenům. Výhledy, ale stojí za to!

Žulovité skály odborně zvané tory vznikly během druhohor a třetihor. Vlivem mrazu žulový masiv rozpukal na menší kvádry a ty díky zvětrání a ohlazováním dostaly současný zaoblený tvar.

Sedlo nad Martinovou boudou až Sněžné jámy (1 235 m n.m.)

Od rozcestníku Černé sedlo sestupujte do Sněžných jam a dále po žlutě značené cestě k rozcestníku U Labské boudy.

Sněžné jámy byly vytvořeny působením ledovců po nichž jako památka zůsala dvě ledovcová jezera na dně kotlů, spolu s botanickými raritami posetými na jejich stěnách. Přírodní útvar Sněžných jam, který je lákadlem nejen turistů ale i fotografů, lehce poznáte díky vysílači Wawel, který dříve sloužil jako turistická chata.

Sněžné jámy přes rozcestí nad Labskou boudou a do centra Špindlerova Mlýna

Závěrečná část trasy vás povede přes Martinovu a Medvědí Boudu, Dívčí Lávky, kolem Myslivny zpět do centra města, kde trasa končí u spodní stanice lanové dráhy Medvědín.

Martinova bouda

Ideální místo k zastavení, s poutavými výhledy do kraje, je jedním z nejstarších v Krkonoších. Jak samotná bouda, tak především její okolí si zahrálo v několika slavných filmech. Na fotky z některých narazíte v interiéru boudy.

Medvědí bouda

Vznikla na začátku 19. století a již od svého začátku, krom bůdního hospodaření nabízela i ubytování. Její podoba se od té původní příliš nezměnila a to je cílem i současné citlivé rekonstrukce boudy.